جمعه 8 مرداد 1400   16:55:57
1397/4/6 چهارشنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 44787169
  تعداد بازدید این صفحه: 330653
  در امروز: 16981

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

 
 1. طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر کرج

این طرح به منظور ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری بر روی مساحتی بالغ بر 785 هکتار از بافت فرسوده مصوب شهر کرج با رویکرد تشویقی تهیه شد. این طرح درتیر ماه سال 1394 به تصویب کمیسیون ماده پنج رسید و در مهرماه سال 1395 جهت اجرا به شهرداری کرج ابلاغ گردید. از جمله مفاد اصلی این طرح می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 •  تدوین ضوابط و مقررات تشویقی و حمایتی از جمله اعمال تراکم های تشویقی در صورت تجمیع املاک جهت ترغیب مالکین و سازندگان به مشارکت در نوسازی بافت.
 • پیش بینی پروژه‌های پیشگام و محرک نوسازی به منظور الگوسازی و تامین فضاهای خدماتی و مسکن پشتیبان نوسازی و همچنین فراهم ساختن منابع مالی برای مداخله در بافت.
 • تشکیل کمیته نوسازی بافت فرسوده به عنوان متولی بافت‌های فرسوده و با حدود وظایفی از قبیل تدوین بسته‌های تشویقی، راهبری دفاتر خدمات نوسازی و پروژه‌های پیشگام، نهادسازی و
 
  1. طرح ساماندهی تپه مرادآب (حوزه مسکونی)

  تپه مرادآب با موقعیت کالبدی و بصری خاص خود بطور ذاتی عنصری نشانه‌ای، نمادین و با ظرفیت پذیرش کارکردهای متنوع در خود است. این در حالیست که مداخلات انسان ساخت اقشار فرودست شهر کرج در آن موجب گردیده تا این تپه نه تنها در جایگاه کارکردی خود قرار نداشته باشد بلکه به عنوان یک سکونتگاه غیر رسمی با تمام وجوه بارز این نوع سکونتگاه‌ها قرار گیرد.  لذا این طرح با هدف ساماندهی 104 هکتار از بافت مسکونی ناکارآمد و فرسوده حوزه تپه مرادآب و تبدیل آن به عرصه‌ای با کارکرد ترکیبی سکونت و فعالیت که با تاکید بر حفاظت ارزش‌ها و هویت طبیعی و محیطی ذاتی آن از یکسو و تامین امنیت، ایمنی سکونت و ارتقاء کیفیت های اجتماعی و اقتصادی در حوزه سکونت شهروندان از سویی دیگر در دست تهیه قرار گرفت.

  1. پروژه طراحی شهری حوزه عمومی تپه مرادآب

  با عنایت به مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران مورخ 27/7/1394 در خصوص ساماندهی تپه مرادآب مبنی بر اختصاص 67 هکتار از اراضی مرکزی تپه مرادآب به کارکرد خدماتی- رفاهی، تفریحی-گردشگری و فرهنگی- ورزشی با عملکرد شهری و فراشهری این طرح در دستور تهیه قرار گرفت. بر اساس مصوبه مورد نظر محدوده حوزه عمومی به سه زیرپهنه فضای سبز عمومی، تجاری- اداری و خدماتی، تفریحی-گردشگری و فرهنگی تفکیک شد که ریزفعالیت‌های قابل استقرار در هریک از پهنه‌ها به همراه الزامات طراحی آن در طرح مورد نظر به تفکیک پروژه ها تهیه و تدوین خواهد شد.
   

تعداد بازديد اين صفحه: 330653
تعداد بازديد کنندگان سايت: 44787169 تعداد بازديد زيرپورتال: 384349 اين زيرپورتال امروز: 120 سایت در امروز: 16981 اين صفحه امروز: 76
1395/5/28 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.